Czy dojdzie do przejścia praw i obowiązków na podstawie art. 788 KPC przy przekształceniu przedsiębiorcy?

Uchwałą z dnia 26 lutego 2015 roku podjętą w składzie 3 sędziów Sąd Najwyższy orzekł, że: Przepis art. 788 § 1 k.p.c. ma zastosowanie w razie przejścia uprawnienia lub obowiązku w wyniku przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę kapitałową (art. 551 § 5 i art. 584[2] § 1 k.s.h.).”

Powyższa uchwała zapadła na skutek pytania: „Czy przejście obowiązków, o którym mowa w art. 788 § 1 k.p.c., następuje w sytuacji przekształcenia przedsiębiorcy jednoosobowego w spółkę akcyjną?”

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Przeglądarka internetowa umożliwia zablokowanie plików cookie.

Zamknij [X]